30.05.2019 – Food & Wine perfect marriage – zasady łączenia smaków

Warsztaty 30.05.2019

149,00  z VAT

Cechy udanego małżeństwa? Nie tylko miłość, która pociąga ku sobie dwie osoby, ale wzajemne uzupełnianie się, harmonia, współpraca, kiedy jedno nie dominuje nad drugim. Podobnie jest z winem i jedzeniem. Podane razem mają stworzyć nową, lepszą, ciekawszą jakość, by sprawić przyjemność podniebieniu.

Brak w magazynie

Opis

Białe czy czerwone? Food & Wine perfect marriage.
Oto nieraz stajemy przed dylematem jakie wino podać do kolacji… bo zasada białe wino do kurczaka, a czerwone do wołowiny może się sprawdzić, ale co z makaronami, sałatkami, zapiekankami, przekąskami lub z daniami w pikantnych sosach?

Dla kogo: dla wszystkich, którzy lubią próbować, łączyć i eksperymentować. 

Będzie się działo: Omówimy podstawowe smaki i aromaty spotykane w jedzeniu i w winach. Poznamy zasady łączenia potraw z winami (a może win z potrawami?). Spróbujemy kilku połączeń jedzenia z winami białymi i czerwonymi – trafionych i nietrafionych, aby zrozumieć dobre i złe Winodobranie. Wino jest towarzyskie i lubi dobre towarzystwo. Zapraszamy na odpowiednią dawkę edukacji, degustacji i dobrej zabawy!

Informacje dodatkowe:
Warsztat trwa 3 godziny
Winodobranie zapewnia: minimum 6 win do degustacji, profesjonalne kieliszki, wodę, bagietki i oliwę oraz w zależności od tematu warsztatu przekąski podane jako przykład połączenia z winem: włoskie/hiszpańskie/francuskie przekąski, sezonowane wędliny, sery oraz coś słodkiego

Ekstra:
Żaden uczestnik nie wyjdzie z warsztatów z pustymi rękami.
Winodobranie rozdaje małe niespodzianki!

Ważne: Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa min. 8 osób, dlatego zastrzegamy sobie możliwość zmiany podanego terminu, co obiecujemy czynić jak najrzadziej!
Prosimy, aby w dniu warsztatów ograniczyć użycie perfum i aromatycznych kosmetyków do minimum. Wino da nam się lepiej poznać w przestrzeni aromatycznie neutralnej. Dziękujemy!

Data - 30/05/2019
19:00 - 22:00

Wczytuję mapę...