30.06.2023 – Wina białe – różne style, prawda i mity

Warsztaty 30.06.2023

299,00  z VAT

Ich różnorodność nie zna granic, wiele jest niedocenianych. Produkcja wymaga wiedzy i umiejętności, by zachować delikatne nuty kwiatów, owoców i ziół. Bywają lekkie i zwiewne lub ciężkie, tłuste i pikantne.

Brak w magazynie

Opis

Dla kogo: dla zadeklarowanych miłośników win białych oraz dla tych, którzy chcieliby białe wina poznać i docenić.

Będzie się działo: Omówimy podstawowe szczepy, z których powstają białe wina, metodę produkcji, najbardziej znane apelacje, zdegustujemy i porównamy wybrane style win z różnych krajów i kontynentów. Ponadto powiemy jak otwierać wino, przechowywać, w jakich temperaturach serwować, jakie wybrać kieliszki, z jakimi potrawami łączyć oraz czym kierować się przy wyborze wina w sklepie i restauracji.

Informacje dodatkowe:  Warsztat trwa 3 godziny / Winodobranie zapewnia: minimum 6 win do degustacji, profesjonalne kieliszki, wodę, bagietki i oliwę oraz w zależności od tematu warsztatu trzy przekąski podane jako przykład połączenia z winem (zazwyczaj sezonowane wędliny, sery i coś słodkiego)

Ekstra: Żaden uczestnik nie wyjdzie z warsztatów z pustymi rękami.
Winodobranie rozdaje małe niespodzianki!

Data - 30/06/2023
19:00 - 22:00

Wczytuję mapę...

Adres
Gdańska 2
Warszawa
mazowieckie

01-633
Poland


Piwnica w przedwojennym bloku osiedla historycznej Spółdzielni Mieszkaniowej S.U.P. 1929 r. Lokalizacja tuż przy stacji metro Marymont.

Warsztaty winiarskie odbywają się w nieformalnej atmosferze, w jasnej, wygodnej i wysokiej piwnicy z dużymi oknami, z widokiem na typowe zielone żoliborskie podwórko.

adres: ul. Gdańska 2, 01-633 Warszawa