6.02.2021 – Cudze chwalicie swego nie znacie… Wino polskie kontra zagraniczne!

Warsztaty 6.02.2021

219,00  z VAT

Brak w magazynie

Opis

Polskie winiarstwo od dwóch dekad przeżywa renesans. Okolice Zielonej Góry, Małopolska, Podkarpacie, a nawet okolice Szczecina i inne części Polski uprawiają winorośle, produkują wino i to z zaskakująco dobrym skutkiem!

Dla kogo: dla patriotów, lubiących ciekawostki i nowości, przede wszystkim fanów win białych.

Będzie się działo: Przedstawimy w kilku zdaniach historię uprawy winorośli w Polsce, omówimy najważniejsze regiony przeżywające obecnie rozkwit produkcji, zaprezentujemy szczepy, które w Polsce się zadomowiły. Spróbujemy kilku naprawdę dobrych polskich win i porównamy z zagranicznymi, a do tego wszystkiego w polskie przekąski. Omówimy także zasady łączenia win i potraw. Ponadto informacje praktyczne: jak otwierać wino, temperatury serwowania, w jakich kieliszkach podawać wino oraz czym kierować się przy wyborze wina w sklepie i restauracji.

Informacje dodatkowe:  Warsztat trwa 3 godziny / Winodobranie zapewnia: minimum 6 win do degustacji, profesjonalne kieliszki, wodę, bagietki i oliwę oraz w zależności od tematu warsztatu trzy przekąski podane jako przykład połączenia z winem (zazwyczaj sezonowane wędliny, sery i coś słodkiego)

Ekstra: Żaden uczestnik nie wyjdzie z warsztatów z pustymi rękami.
Winodobranie rozdaje małe niespodzianki!

Ważne: warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa min. 8 osób, dlatego zastrzegamy sobie możliwość zmiany podanego terminu, co obiecujemy czynić jak najrzadziej!

Prosimy, aby w dniu warsztatów ograniczyć użycie perfum i aromatycznych kosmetyków do minimum. Wino da nam się lepiej poznać w przestrzeni aromatycznie neutralnej. Dziękujemy!

Data - 06/02/2021
19:00 - 22:00

Wczytuję mapę...

Adres
Gdańska 2
Warszawa
mazowieckie

01-633
Poland


Piwnica w przedwojennym bloku osiedla historycznej Spółdzielni Mieszkaniowej S.U.P. 1929 r. Lokalizacja tuż przy stacji metro Marymont.

Warsztaty winiarskie odbywają się w nieformalnej atmosferze, w jasnej, wygodnej i wysokiej piwnicy z dużymi oknami, z widokiem na typowe zielone żoliborskie podwórko.

adres: ul. Gdańska 2, 01-633 Warszawa